Seuraava kotiottelu

27.04.2019

14:00
Fera
Manse_PP_Tampere

Superpesis

Joukkue

Andreasen Jasmin
Heinola Vilma
Järvinen Iida (tryout)
Kesti Eveliina

Koski Karoliina
Lehtinen Meea

Mäkelä Vilma
Nukarinen Niina
Pohjola Laura
Siira Jenna
Tanhua Kati
Tanhua Venla
Tervonen Miia
Tuomi Tilda
Töyrylä Tinja

 

TOIMIHENKILÖT
Ojala Toni 1. pelinjohtaja 0440 979 398
Felin Arto 2. pelinjohtaja
Lomppi Marko
Lajivalmentaja
Vuorio Piia Nopeus- ja juoksuvalmentaja
Kuusijoensuu Markus Fysiikkavalmentaja
Tervonen Joel Huoltaja
Nieminen Jarkko Joukkueenjohtaja 0400 252 826

Ottelut

Hallikausi 2019

Harjoitusottelut
18.01. klo 19:00 Fera – Manse PP 2-0 (3-1,2-0)
02.02. klo 18:30 Fera – Pöytyä
15.03. klo ??:?? Seinäjoki – Fera
04.05. klo ??:?? Pori – Fera
05.05. klo ??:?? Fera – Pori

Naisten Halli-SM-alkuturnaus Rauman talviharjoitteluhallissa La 16.2.
10:00 Fera – Mynämäen Vesa
12:30 Mynämäen Vesa – Pesäkarhut, Pori
15:00 Pesäkarhut, Pori – Fera

Naisten Halli-SM-lopputurnaus Porissa 9.-10.3.

Feran ottelut kaudella 2019

*La 27.4. 14:00* Fera Manse PP
Su 12.5. 17:00 Fera KeKi
Ke 15.5. 18:00 Pesä Ysit Fera
Su 19.5. 17:00 Fera Kirittäret
Ke 22.5. 18:00 LaVe Fera
Su 26.5. 17:00 MyVe Fera
To 30.5. 17:00 Fera Tahko
Ti 4.6. 18:00 Virkiä Fera
Pe 7.6. 18:00 Fera Pesäkarhut
Ti 11.6. 18:00 Tahko Fera
La 15.6. 16:00 Lipottaret Fera
Su 16.6. 17:00 KeKi Fera
Ke 26.6. 18:00 Fera MyVe
Su 30.6. 17:00 Fera SMJ
Ke 3.7. 18:00 SMJ Fera
Ke 10.7. 18:00 Fera MyVe
Su 14.7. 17:00 Fera LaVe
Ti 16.7. 18:00 Pesäkarhut Fera
Pe 19.7. 18:00 MyVe Fera
Su 21.7. 17:00 Fera Virkiä
Ke 24.7. 18:00 Kirittäret Fera
Pe 26.7. 18:00 Manse PP Fera
Su 4.8. 17:00 Fera Pesä Ysit
Ke 7.8. 18:00 Fera Lipottaret
La 27.4. 13:00 Fera – Manse PP
Su 12.5. 17:00 Fera – KeKi
Ke 15.5. 18:00 Pesä Ysit – Fera
Su 19.5. 17:00 Fera – Kirittäret
Ke 22.5. 18:00 LaVe – Fera
Su 26.5. 17:00 MyVe – Fera
To 30.5. 17:00 Fera – Tahko
Ti 4.6. 18:00 Virkiä – Fera
Pe 7.6. 18:00 Fera – Pesäkarhut
Ti 11.6. 18:00 Tahko – Fera
La 15.6. 16:00 Lipottaret – Fera
Su 16.6. 17:00 KeKi – Fera
Ke 26.6. 18:00 Fera – MyVe
Su 30.6. 17:00 Fera – SMJ
Ke 3.7. 18:00 SMJ – Fera
Ke 10.7. 18:00 Fera – MyVe
Su 14.7. 17:00 Fera – LaVe
Ti 16.7. 18:00 Pesäkarhut – Fera
Pe 19.7. 18:00 MyVe – Fera
Su 21.7. 17:00 Fera – Virkiä
Ke 24.7. 18:00 Kirittäret – Fera
Pe 26.7. 18:00 Manse PP – Fera
Su 4.8. 17:00 Fera – Pesä Ysit
Ke 7.8. 18:00 Fera – Lipottaret

*Ottelu pelataan Fuengirolassa paikallista aikaa klo 13:00

Ottelut omaan kalenteriisi täältä.

 

Alustava ohjelma:

Su 11.8. Puolivälierä 1/Putoamiskarsinta 1
Ke 14.8. Puolivälierä 2/Putoamiskarsinta 2
La 17.8. Puolivälierä 3/Putoamiskarsinta 3
Su 18.8. Puolivälierä 4/Putoamiskarsinta 4
Ke 21.8. Puolivälierä 5/Putoamiskarsinta 5
Pe 23.8. Välierä 1
La 24.8. Superpesiskarsinta 1
Su 25.8. Välierä 2/Superpesiskarsinta 2
Ke 28.8. Välierä 3/Superpesiskarsinta 3
Pe 30.8. Välierä 4
La 31.8. Superpesiskarsinta 4
Su 1.9. Välierä 5/Superpesiskarsinta 5
Ke 4.9. Loppuottelu 1/Pronssiottelu 1
La 7.9. Loppuottelu 2/Pronssiottelu 2
Su 8.9. Loppuottelu 3/Pronssiottelu 3
La 14.9. Loppuottelu 4
Seu 15.9. Loppuottelu 5

Naisten Superpesiksen sarjajärjestelmä 2019-2020

12 joukkueen runkosarjassa pelataan kaksinkertainen sarja (22 ottelua joukkuetta kohden) ja kaksi ottelua paikallispareina.
Runkosarjassa 11. ja 12. sijoittuneet joukkueet pelaavat paras viidestä -järjestelmällä ottelusarjan sarjapaikasta. Häviäjä putoaa Ykköspesikseen ja voittaja jatkaa superpesiskarsintaan naisten Ykköspesiksen 2. sijoittunutta joukkuetta vastaan. Superpesiskarsinta pelataan paras viidestä -järjestelmällä ja kotietu on superpesisjoukkueella.

Kahdeksan parhaan puolivälierät (1-8, 2-7, 3-6, 4-5), välierät ja loppuottelu pelataan paras viidestä – järjestelmällä. Pronssiottelu pelataan paras kolmesta -järjestelmällä. Kotietu on runkosarjassa paremmin sijoittuneella joukkueella.
Oikeudet muutoksiin pidättää Pesäpalloliitto.

© Fera 2019

Rauman Satama
Pyörä Nurmi
KollanPojat
Rauman Pihapojat
Lääkärikeskus Minerva
Friski
Kontion Kahvilat
Alfa Laval
Jalonen Yhtiöt
OP Länsi-Suomi
Suomen Sairaalatukku
Laitilan Wirvoitusjuomatehdas
Rauman kaupunki
Marva Media
RTK-palvelu
Posiva
S-keula
Rauman Lukko
Tallbo Ravintolat
Marjatila Laaksonen
Topteam
Rauman Tehopakkaus
Hollming
Rauman Offsetpaino
Fazer
TVO
Noname
Hovi Sale
Euroports
Rolls Royce
Velec Oy
Sata-Seri oy
Kivikylän
Lyttylän Liikenne
FresCo
Hotelli Vanha Rauma
Timantti Nieminen
Wanhan Rauman Kellari
Karhu
Remonttirauma
Lähitapiola