Seuraava kotiottelu

05.05.2018

13:00
Fera
Pesakarhut_Pori

kotiottelu

10.05.2018

17:00
Fera
Seinajoen_Maila-Jussit

kotiottelu

16.05.2018

18:00
Fera
Hyvinkaan_Tahko

kotiottelu

18.05.2018

18:00
Fera
Pesa_Ysit_Lappeenranta

kotiottelu

30.05.2018

18:00
Fera
Kirittaret_Jyvaskyla

kotiottelu

15.06.2018

18:00
Fera
Pesakarhut_Pori

kotiottelu

17.06.2018

17:00
Fera
Lappajarven_Veikot

kotiottelu

04.07.2018

18:00
Fera
Oulun_Lipottaret

kotiottelu

06.07.2018

18:00
Fera
Kempeleen_Kiri

kotiottelu

13.07.2018

18:00
Fera
Manse_PP_Tampere

kotiottelu

20.07.2018

18:00
Fera
Lapuan_Virkia

Yhteystiedot

Jaa sisältö:

Toimisto

Fera ry
Urheilukatu 13
26100 Rauma
puh. +358 44 546 5225

sähköposti: fera@fera.fi

Toimiston aukiolojat 30.10.2018 alkaen: 

Tiistaisin 14-17 ja Keskiviikkoisin 10-13

Sekä aina kun olemme paikalla.

Feran toimisto sijaitsee aivan Otanlahden pesäpallokentän läheisyydessä.


Työntekijät:

Toimistosihteeri
Miia Rajala
+358 44 546 5225
fera@fera.fi

Myyntipäällikkö
Jarkko Kupiainen
+358 44 231 2241
jarkko.kupiainen@fera.fi

 

Hallitus:

Puheenjohtaja
Sanna-Leena Jokinen
+358 44 251 7245
sannaleena.jokinen@outlook.com

Varapuheenjohtaja/Junioripäällikkö
Marko Lomppi
+358 50 354 3619
marko.lomppi@remonttirauma.fi

Ottelutapahtumatiimin vetäjä
Miia Akkanen
+358 400 724 439
miia.akkanen@sok.fi

Mediavastaava
Toni Lehtinen
+358 50 465 4009
toni.lehtinen@fera.fi

PR & Hankintatiimin vetäjä
Irene Villanen
+358 45 787 14600
irenevillanen@gmail.com

Juniorivalmennustiimin vetäjä
Miska Tervo
+358 40 775 3888
miska.tervo@automaalaamotervo.com

Edustusjoukkueesta vastaava
Jarkko Nieminen
+358 400 252 826
jarkko.nieminen@fera.fi

Jäsen
Hannu Toivonen
+358 44 540 5923
toivonen.hannu@dnainternet.net

Jäsen
Timo Rajala
timo.rajala@raumanlukko.fi

 

Muita vastuuhenkilöitä:

Turvallisuusvastaavat

Vesa Haanpää
+358 40 552 7457

Jani Jalonen
+358 44 274 4422


Kenttä


Näytä suurempi kartta

Feran kilpajoukkueet pelaavat kotiottelunsa Topteam-Areenalla, joka sijaitsee Urheilukadun ja Raumanmerenkadun varrella.

Kentän laidalla sijaitsee huoltorakennus, jossa ovat kuuluttamo kuvaustasoineen, kioski, koti- ja vierasjoukkueiden pukutilat sekä katsojien WC-tilat.


 

© Fera 2018