Seuraava kotiottelu

30.05.2019

17:00
Fera
Hyvinkaan_Tahko

kotiottelu

07.06.2019

18:00
Fera
Pesakarhut_Pori

kotiottelu

26.06.2019

18:00
Fera
Mynamaen_Vesa

kotiottelu

30.06.2019

17:00
Fera
Seinajoen_Maila-Jussit

kotiottelu

10.07.2019

18:00
Fera
Mynamaen_Vesa

kotiottelu

14.07.2019

17:00
Fera
Lappajarven_Veikot

kotiottelu

21.07.2019

17:00
Fera
Lapuan_Virkia

kotiottelu

31.07.2019

18:00
Fera
Pesakarhut_Pori

kotiottelu

04.08.2019

17:00
Fera
Pesa_Ysit_Lappeenranta

Suomensarja

Joukkue

1. pelinjohtaja Lehtinen Toni
+358 50 465 4009
2. pelinjohtaja Koivu Christian
Joukkueenjohtaja Lindroos Seppo
Huoltaja Siitonen Terhi
Pelaajat Aalto Elina
Aho Elviira
Alanen Hulda
Henriksson Mette
Jaako Aliisa
Junnila Emma
Kuusisto Ella
Lindroos Lotta
Lomppi Iida
Neulaniemi Heini
Rosendahl Alina
Saarela Enna
Siitonen Iida
Sinisalo Senna
Säikkä Janina

 

Ottelut

Ke 15.05. 18:00 Kankaanpää – Fera NSS 0-1 (4-5, 7-7)
La 18.05. 17:00 Fera NSS – Turku
Ti 21.05. 18:00 Fera NSS – Laitila
La 25.05. 14:00 Pori – Fera NSS
Ke 29.05. 18:00 Fera NSS – Ikaalinen
To 06.06. 18:00 Loimaa – Fera NSS
To 13.06. 18:00 Fera NSS – Kokemäki
La 15.06. 12:00 Laitila – Fera NSS
Ti 18.06. 18:00 Ruovesi – Fera NSS
Ti 02.07. 18:00 Fera NSS – Hämeenkyrö
To 04.07. 18:00 Fera NSS – Kankaanpää
To 11.07. 18:00 Turku – Fera NSS
La 13.07. 17:00 Fera NSS – Pori
Ti 16.07. 18:00 Ikaalinen – Fera NSS
La 20.07. 17:00 Fera NSS – Loimaa
La 03.08. 14:00 Kokemäki – Fera NSS
To 08.08. 18:00 Hämeenkyrö – Fera NSS
Ti 13.08. 17:30 Fera NSS – Ruovesi

 

Naisten suomensarjan otteluohjelma

Naisten suomensarjan lohkojako ja sarjajärjestelmä (PDF)

© Fera 2019

Velec Oy
Rauman Tehopakkaus
Lähitapiola
Satasairaala
Rauman Pihapojat
Rauman Lukko
Hovi Sale
Rauman kaupunki
Rauman Offsetpaino
Lyttylän Liikenne
KollanPojat
Wanhan Rauman Kellari
Jalonen Yhtiöt
RTK-palvelu
OP Länsi-Suomi
Euroports
Pyörä Nurmi
Hotelli Vanha Rauma
Tallbo Ravintolat
Friski
Laitilan Wirvoitusjuomatehdas
Suomen Sairaalatukku
Karhu
Työvaatetalo
TVO
Timantti Nieminen
Posiva
Alfa Laval
Noname
FresCo
Rauman Satama
Hollming
S-keula
Lääkärikeskus Minerva
Fazer
Marva Media
Topteam
Sata-Seri oy
Kivikylän
Kongsberg
Remonttirauma