Ei tulevia otteluita.

Otteluohjelma »

21.10.2019

Suomensarja

Joukkue

1. pelinjohtaja
Lehtinen Toni
+358 50 465 4009
2. pelinjohtaja Koivu Christian
Joukkueenjohtaja Lindroos Seppo
Huoltaja Siitonen Terhi
Pelaajat
Aalto Elina
Alanen Hulda
Henriksson Mette
Jaako Aliisa
Junnila Emma
Kuusisto Ella
Lindroos Lotta
Lomppi Iida
Neulaniemi Heini
Rosendahl Alina
Saarela Enna
Siitonen Iida
Sinisalo Senna
Säikkä Janina

Ottelut

Ke 15.05. 18:00 Kankaanpää – Fera NSS 0-1 (4-5, 7-7
La 18.05. 17:00 Fera NSS – Turku 1-2 (4-11, 9-5, 0-0, 4-5
Ti 21.05. 18:00 Fera NSS – Laitila 2-1 (4-2,0-2,0-0,2-1
La 25.05. 14:00 Pori – Fera NSS 0-1 (3-11,0-0
Ke 29.05. 18:00 Fera NSS – Ikaalinen 1-2 (3-2,5-9,0-1
To 06.06. 18:00 Loimaa – Fera NSS 2-1 (6-8,6-3,1-1,6-5
To 13.06. 18:00 Fera NSS – Kokemäki 2-0 (14-4,6-2)
La 15.06. 12:00 Laitila – Fera NSS 0-2 (5-8, 1-5)
Ti 18.06. 18:00 Ruovesi – Fera NSS 2-0 (9-5,3-2)
Ti 02.07. 18:00 Fera NSS – Hämeenkyrö 2-0 (6-5,4-2)
To 04.07. 18:00 Fera NSS – Kankaanpää 2-1 (4-5,5-3,2-1)
To 11.07. 18:00 Turku – Fera NSS 1-2 (4-9,9-5,0-4)
La 13.07. 17:00 Fera NSS – Pori 2-0 (8-2,7-3)
Ti 16.07. 18:00 Ikaalinen – Fera NSS 2-0 (3-0,7-1)
La 20.07. 17:00 Fera NSS – Loimaa 2-1 (12-3,2-5,3-2)
La 03.08. 14:00 Kokemäki – Fera NSS 1-2 (2-5,6-3,0-1)
To 08.08. 18:00 Hämeenkyrö – Fera NSS 2-1 (1-8,8-2,6-1)
Ti 13.08. 17:30 Fera NSS – Ruovesi 1-0 (3-3,4-1)

Pudotuspelit:

La 17.08. 12:00 Hämeenkyrö – Fera NSS 0-2 (4-7,5-12)
Su 18.08. 14:00 Fera NSS – Hämeenkyrö 1-2 (2-3,7-2,1-1,1-2)
Ke 21.08. 17:30 Hämeenkyrö – Fera NSS 0-2 (6-10,1-8)
La 24.08. 15:00 Fera NSS – Loimaa 2-1 (16-2,3-6,1-0)
Su 25.08. 15:00 Loimaa – Fera NSS 0-2 (4-5,2-3)
La 31.08. 15:00 Hamina – Fera NSS 2-0 (4-3,6-2)
Su 01.09 12:00 Fera NSS – Hamina 1-2 (12-2,4-10,2-3)

Naisten suomensarjan pudotuspelien otteluohjelma

Naisten suomensarjan sarjataulukko

Naisten suomensarjan otteluohjelma

Naisten suomensarjan lohkojako ja sarjajärjestelmä (PDF)

© Fera 2019

Rauman Satama
Rauman Offsetpaino
Hollming
S-keula
Timantti Nieminen
Lääkärikeskus Minerva
Pyörä Nurmi
Jalonen Yhtiöt
Fazer
Rauman Lukko
Kongsberg
Rauman Tehopakkaus
Alfa Laval
Posiva
Velec Oy
Työvaatetalo
RTK-palvelu
Sata-Seri oy
Friski
FresCo
Euroports
Kivikylän
OP Länsi-Suomi
Satasairaala
Lähitapiola
Karhu
Tallbo Ravintolat
Suomen Sairaalatukku
TVO
Lyttylän Liikenne
KollanPojat
Marva Media
Rauman kaupunki
Noname
Laitilan Wirvoitusjuomatehdas
Rauman Pihapojat
Remonttirauma
Hotelli Vanha Rauma
Wanhan Rauman Kellari
Topteam
Hovi Sale