Seuraava kotiottelu

03.07.2020

18:00
Fera
Seinajoen_Maila-Jussit

kotiottelu

17.07.2020

18:00
Fera
Pesakarhut_Pori

kotiottelu

19.07.2020

13:00
Fera
Kempeleen_Kiri

kotiottelu

02.08.2020

17:00
Fera
Hyvinkaan_Tahko

kotiottelu

07.08.2020

18:00
Fera
Pesa_Ysit_Lappeenranta

kotiottelu

16.08.2020

17:00
Fera
Lapuan_Virkia

kotiottelu

19.08.2020

17:30
Fera
Mynamaen_Vesa

E1-tytöt

Joukkue

ValmentajaMäkinen Timo+358 400 453 477elmacoooo@gmail.com
ValmentajaWahlqvist Essi+358 44 3718 756essi_w@wippies.com
ValmentajaRinne Iiro+358 40 1676 274rinniir@gmail.com
JoukkueenjohtajaAlanen Elina+358 400 827 423elina.alanen82@gmail.com
RahastonhoitajaHelkama Saara+358 50 3720 819saara.helkama@hotmail.com
HuoltajaTunturi Tuuli+358 40 9612 277
HuoltajaSuominen Elina+358 50 3669 480
PelaajatAho Lyydia
Alanen Emma
Hakala Olivia
Helkama Aino
Hämäläinen Oona
Mäkinen Annika
Puumala Eevi
Rinne Aada
Salo Janna
Savolainen Tyyni
Siivonen Sofia
Suominen Joanna
Suominen Nella
Toivola Julita
Wahlqvist Maija

Kummipelaajat:
Meea Lehtinen & Venla Tanhua

Ottelut

KOTIPELIT JA TOIMIJAVUOROT 2020:

KIRJURI TULOSTAULU/KEKE KIOSKI 3.PESÄ TAKARAJA/PULLAT
18.6 KLO 18 FERA E1- PESÄKARHUT SUSSET AHO SUOMINEN N. ALANEN HÄMÄLÄINEN PUUMALA
23.6 KLO 18 FERA E1-LAJY SALO SIIVONEN SUOMINEN J. TOIVOLA AHO
14.7 KLO 18 FERA E1-PESÄKARHUT E-MILET PUUMALA HÄMÄLÄINEN SALO SIIVONEN SUOMINEN J.
25.8 KLO 18 FERA E1-PESÄKARHUT E09 SUOMINEN J. TOIVOLA AHO PUUMALA SIIVONEN
8.9 KLO 18 FERA E1-SÄKYLÄ/LOIMAA HÄMÄLÄINEN ALANEN HELKAMA SAVOLAINEN TOIVOLA

VIERASPELIT:

7.7 KLO 18 PESÄKARHUT E09

21.7 KLO 18 SÄKYLÄ/LOIMAA

28.7 KLO 18 PESÄKARHUT SUSSET

11.8 KLO 18 LAJY

18.8 KLO 18 KK-V E-TYTÖT

1.9 KLO 18 PESÄKARHUT E-MILET

 

 

Leirit

ALUELEIRI: 

Etenee 5.-7.6.2020 Kankaanpää

 

TENAVALEIRI: 

13.-18.7.2020 Loimaa

Talkoovuorot

TALKOOVUOROT:

SU 14.6 KLO 17 Topteam areena FERA-MYNÄMÄKI

Harjoitukset

MA KLO 17.45-19.30 MOUKARI

TO KLO 16.45-18.30 MOUKARI

Tuomari- ja pallotyttövuorot

Pallotyttövuorot:

 

SU 14.6.2020
klo 17.00 NSU
paikalla 16.00
Aho Alanen Puumala Salo Wahlqvist
Ma 22.6.2020
klo 18.00 TSUpaikalle klo 17.30
Hämäläinen Mäkinen Rinne Savolainen Siivonen
Pe 7.8.2020
klo 18.00 NSU
paikalle klo 17.00
Suominen J. Suominen N. Toivola Helkama Hakala

Tuomarivuorot:

Paikalla 35 min ennen pelin alkua

Su 28. 6 klo 9.30-16 Lähdepelto 1 & 2G2- Turnaus
Pelituomari: Salo x 2, Wahlqvist x 2, Mäkinen x 1, Savolainen x 1, Aho x 1
Syöttötuomari: Siivonen x 2, Savolainen x 1, Salo x 2, Mäkinen x 1, Aho x 1

 

Aika Paikka Koti – vieras Tuomarit
La 27.6 klo 14 Moukari Fera F2 – Manse PP PT: Mäkinen ST: Wahlqvist 2T: Salo
Ma 29.6 klo 18 Lähdepelto 1 Fera F1 – Pesäkarhut F10 PT: Aho ST: Savolainen 2T: Alanen
Ke 1.7 klo 18 Lähdepelto 1 Fera F1 – KK-V PT: Wahlqvist ST: Mäkinen 2T: Suominen N.
To 2.7. klo klo 18 Lähdepelto 2 Fera C2 – SMJ-punaiset 3T: Toivola
Su 5.7 klo 18 Ota 2 Fera D2 – Myve D- mustat 2T: Puumala 3T: Rinne
Ke 8.7 klo 18 Lähdepelto 1 Fera F1- Jymy F 2T: Helkama
Ke 8.7 klo 18 Lähdepelto 2 Fera F2- Lajy F 2T: Alanen
To 9.7 klo 18 Stadion Fera C sm- Laitila TT: Alanen
La 11.7 klo 13 Ota 2 Fera C2 – APV 3T: Helkama
To 16.7 klo 18 Ota 2 Fera C sm – Loimaa TT: Suominen J.

Yhteistyökumppanit

 

 

 

 

© Fera 2020

Ravintola Kapteenin Huone
Rauman Satama
KollanPojat
Tallbo Ravintolat
Pyörä Nurmi
Kivikylän
TVO
FresCo
Olvi
Jalonen Yhtiöt
Friski
RaumHair
Rauman Tehopakkaus
Rauman kaupunki
Lyttylän Liikenne
Kuntomax
Mr Jones
RTK-palvelu
Raumaster
Suomen Sairaalatukku
Lähitapiola
Rauman Lukko
Topteam
Wanhan Rauman Kellari
Konttorimix Oy
Noname
Satasairaala
Gutz
Hotelli Vanha Rauma
Timantti Nieminen
Euroports
Rauman Pihapojat
OP Länsi-Suomi
Alfa Laval
Kotipizza Wanha Rauma
Posiva
Hyvinvoinnin Walimo
Keula
Lääkärikeskus Minerva
Sata-Seri oy
Karhu