Seuraava kotiottelu

22.08.2019

17:30
Fera_B
Lapuan_Virkia

D2-tytöt

Joukkue

Valmentaja Mikko Hakala +358 44 731 3239
mikko.hakala(at)dna.fi
Valmentaja Anu Lähdeniemi +358 41 586 0548
anu.lahdeniemi(at)outlook.com
Valmentaja Emma Hakala
Joukkueenjohtaja Sanna Uusitorppa +358 40 583 9609
sanna.heino(at)dnainternet.net
Rahastonhoitaja Annika Townsend
Huoltajat Sari Heikku
 Pelaajat Anttila Eevi
Hakala Anni
Heikku Tiina
Kartano Nea
Kaunonen Nella
Kopra Maija
Mokka Armi
Männistö Martta
Rantala Oona
Townsend Emilia
Uusitorppa Martta
Vene Ella

Kummipelaajat:
Vilma Mäkelä ja Laura Pohjola

Ottelut

Harkkapelit:

3.5. klo 17.00 Pesäkarhut D valkoiset – D2

3.5. klo 18.30 Pesäkarhut D mustat – D2

 

28.4. Kevätturnaus Jokioisilla

4.5. Kevätturnaus Kankaanpäässä

 

Kotiottelut:

17.5.  klo 18 Otanlahti  Fera D2 – Pori D-mustat
28.5. klo 18 Otanlahti  Fera D2 – Fera D1
27.6. klo 18 Lähdepelto Fera D2 – Pori D punaiset
02.7. klo 18 Otanlahti  Fera D2 – Mailajuniorit

 

Vierasottelut:

22.5. klo 18 Pori D punaiset – Fera D2
3.6.   klo 18  Pori D mustat – Fera D2
4.6.   klo 18  Mailajuniorit – Fera D2
18.6. klo 18 Fera D1 – Fera D2

Leirit

Alueleiri 7. -9.6.2019 Laitila

Etenee-leiri 14. – 16.6.2019 Kurikka

Suurleiri 15 .- 20.7.2019 Oulu

Talkoovuorot

24.4. klo 18  Kirjurikoulutus toimistolla

6.5. klo 17 Haravointitalkoot Aarnkarissa

 

17.5. klo 18   D2 – Pesäkarhut D mustat

Kirjuri:  Anttila,  Tulostaulu+Keke:  Kartano,  Takaraja+pullat:  Kopra,  Buffetti:  Uusitorppa

28.5. klo 18   D1 – D2

Kirjuri:  Mokka,  Tulostaulu+Keke:  Hakala, Takaraja+pullat:  Townsend/Uusitorppa,  Buffetti:  Townsend/Kartano

27.6. klo 18   D2 – Pesäkarhut D punaiset

Kirjuri:  Vene,  Tulostaulu+Keke:  Rantala,  Takaraja+pullat:  Mokka,  Buffetti:  Kopra

2.7. klo 18   D2 – Mailajuniorit

Kirjuri:  Kaunonen,  Tulostaulu+Keke:  Anttila, Takaraja+pullat:  Vene,  Buffetti:  Rantala

7.7. klo 15   D2 – Vaasa

Kirjuri: Mokka, Tulostaulu+Keke: Anttila, Takaraja+pullat: Townsend/Kopra; Buffetti: Vene

30.7. klo 18   D2 – Mailajuniorit

Kirjuri:  Kartano,  Tulostaulu+Keke:  Uusitorppa, Takaraja+pullat:  Kaunonen,  Buffetti:  Vene

18.8. klo 12   D2 – KaKa

Kirjuri:  Kopra,  Tulostaulu+Keke:  Vene, Takaraja+pullat: Uusitorppa,  Buffetti:  Mokka

5.9. klo 18   D2 – Pesäkarhut D mustat

Kirjuri: Anttila,  Tulostaulu+Keke:  Kopra, Takaraja+pullat:  Rantala,  Buffetti:  Kaunonen

 

Tuomari- ja pallotyttövuorot

Tuomarivuorot

27.4. klo 14.00 Fera NMK – KKV:  Martta U., Armi, Maija ja Nella

15.5. klo 18 Fera F – LaJy F:  Nea, Martta M. ja Oona (Lähdepelto)

18.5. klo 17 Fera NSS – Turku:  Oona, Emilia ja Eevi

23.5. klo 18 Fera NMK – Köyliö:  Anni

29.5. klo 18 Fera NSS – Ikaalinen:  Nea ja Tiina

30.5. klo 12 CSM Fera – Janakkala:  Armi

2.6. Fera E1 turnaus (Otanlahti)

        klo 12.15     Emilia, Eevi, Tiina ja Ella

        klo 15.00    Armi, Martta M., Nella ja Oona

        klo 17.00    Armi, Emilia, Oona ja Anni

10.6. klo 18 TSU Fera – Hämeenkyrö:  Martta U. ja Anni (Stadion)

13.6. klo 18 Fera NSS – Köyliö:  Oona ja Eevi

20.6. klo 18 Fera E1 – Pesäkarhut 07:  Ella, Martta M. ja Eevi (Lähdepelto)

4.7. klo 18 Fera NSS – Kankaanpää: Nea

11.7. klo 18 Fera E1 – EuVe:  Nella, Maija ja Nea (Lähdepelto)

29.7. klo 18 TSU Fera – Hämeenkyrö: TT Martta M.

1.8. klo 18 Fera D1 – Lapua: 3T Ella

13.8. klo 17.30 Fera NSS – Ruovesi:  3T Maija

17.8. klo 18 Cas Fera – Peräseinäjoki: 2T Nella

27.8. klo 18 NMK Fera – Pori: 3T Martta U.

7.9. klo 17 NMK Fera – Tampere: 3T Emilia

 

Pallotyttövuorot

30.5. klo 17 NSU Fera – Tahko:  Eevi, Anni, Martta U., Nea ja Nella

26.6. klo 18 NSU Fera – Mynämäki: Tiina, Nella, Maija, Armi ja Martta M.

31.7. klo 18 NSU Fera – Pesäkarhut:  Maija, Armi, Martta M., Oona ja Emilia

5.8. klo 18 TSU Fera – Pesäkarhut: Oona, Emilia, Martta U., Ella ja Eevi

13.8. klo 17.30 NSS Fera – Ruovesi:  Ella, Eevi, Anni, Tiina ja Nea

 

 

Pelisäännöt

Ollaan aina ajoissa paikalla.

Harjoitellaan ja pelataan aina täysillä!

Kenenkään suorituksille ei naureta eikä niitä arvostella.

Kaikki ovat samanarvoisia!

Ei kiroilla eikä kiusata!

Kuunnellaan valmentajia ja noudatetaan annettuja ohjeita!

Huolehditaan omista tavaroista.

Kannustetaan kaikkia tasapuolisesti!

 

 

Yhteistyökumppanit

           

 

 

         

 

 

          

 

 

                

 

 

                

© Fera 2019

Rauman Offsetpaino
Karhu
Alfa Laval
Pyörä Nurmi
Laitilan Wirvoitusjuomatehdas
Jalonen Yhtiöt
Lähitapiola
Kongsberg
Tallbo Ravintolat
Lääkärikeskus Minerva
OP Länsi-Suomi
Hovi Sale
Rauman Lukko
Friski
Topteam
Sata-Seri oy
RTK-palvelu
Marva Media
Remonttirauma
Velec Oy
TVO
Suomen Sairaalatukku
FresCo
Kivikylän
Rauman Tehopakkaus
Posiva
Rauman Satama
Hotelli Vanha Rauma
Satasairaala
Rauman Pihapojat
Lyttylän Liikenne
Fazer
S-keula
Hollming
KollanPojat
Wanhan Rauman Kellari
Euroports
Timantti Nieminen
Työvaatetalo
Noname
Rauman kaupunki