Seuraava kotiottelu

26.06.2019

18:00
Fera
Mynamaen_Vesa

kotiottelu

30.06.2019

17:00
Fera
Seinajoen_Maila-Jussit

kotiottelu

10.07.2019

18:00
Fera
Mynamaen_Vesa

kotiottelu

14.07.2019

17:00
Fera
Lappajarven_Veikot

kotiottelu

21.07.2019

17:00
Fera
Lapuan_Virkia

kotiottelu

31.07.2019

18:00
Fera
Pesakarhut_Pori

kotiottelu

04.08.2019

17:00
Fera
Pesa_Ysit_Lappeenranta

D1-tytöt

Joukkue

Valmentajat
Jenna Mäkelä +358 400 797 309
jennamakela94@gmail.com
Tomi Mattila +358 40 557 6225
tomi@mattilat.com
Joukkueenjohtaja
Outi Toivola +358 40 681 5475
outi.toivola@km.kongsberg.com
Huoltajat
Tarja Keskinen +358 50 340 2636
tarjakeskinen70@gmail.com
Marko Alanen +358 40 512 0668
Rahastonhoitaja
Merja Loutti +358 44 313 3133
merja.loutti@kirjanpitomerjaloutti.fi
Pelaajat Aalto Janna
Alanen Eveliina
Andreasen Elviira
Hannula Ellen
Johansson Aino
Järviluoma Sofia
Lomppi Aino
Loutti Lotta
Mattila Inna
Mukkala Maiju
Mäkinen Oona
Pulkkinen Anni
Rajala Sani
Rosendahl Erica
Toivola Nora

Kummipelaajat:
Karoliina Koski ja Venla Tanhua

Ottelut

OTTELUT D-aluesarja:

28.6. perjantai D1 – Pesäkarhut Mustat

OTTELUT C-aluesarja:

26.6. keskiviikko Pesäkarhut – Fera pelataan KÖYLIÖSSÄ
6.8. tiistai Räpsä – Fera
10.8. lauantai Fera – NJ-04
11.8. sunnuntai Fera – YPJ C04
17.8. lauantai Fera – PeTo
1.9. sunnuntai SMJ C – Fera, SMJ D – Fera, Jalas – Fera

Harjoitukset

HARJOITUKSET:

Vko 27

 

HARKKAMATSIT:

La 29.6. klo 15 – 17 keino 2
Su 30.6. klo 12 – 14 stadion
Pe 12.7. klo 18:30 – 20:30 keino 2

 

Leirit ja Turnaukset

 

LEIRIT:

Suurleiri Oulussa 15. – 20.7.2019
http://www.pesis.fi/kilpailu/leirit/suurleiri/

Talkoovuorot ja tiedotteita

TALKOOVUOROT:

26.6. peliin KÖYLIÖSSÄ kuskeina Hannula, Loutti, Johansson, lähtö klo 16:15
28.6. D1 – Pori Mustat, kirjuri Lomppi, tulostaulu Mukkala, takaraja+leivonta Järviluoma, kioski Mäkinen
29.6. D1 – C treenipeli klo 15 – 17, kirjuri Hannula, tulostaulu Rajala, 2t Rosendahl, takaraja Johansson, kioski Toivola

SUPERIN TALKOOVUOROT:

21.7. sunnuntai:
Kioski Hannula, lipunmyynti Lomppi, Pulkkinen, Mukkala (Lomppi ja Pulkkinen kioskiin, Mukkala päämakkaraan), Päämakkara Rajala, Mattila, Vip-kioski Toivola, Pub-makkara Aalto

https://www.fera.fi/wp-content/uploads/2019/05/Ottelutapahtumaohje2019.pdf

Pallotyttövuorot ja tuomaroinnit

TUOMAROINNIT:

Ti 25.6. Lähdepelto klo 17:20      Pt: Erica     St: Aino L    2t: Elviira
To 27.6. Lähdepelto klo 17:20    Pt: Anni      St: Janna    2t: Aino J.
Ti 2.7. Stadion klo 17:20               2t: Nora      3t: Erica       takaraja: Oona
Ke 3.7. Ota2 klo 17:20                    3t: Sani       takaraja: Sofia
To 4.7. Stadion klo 17:20              2t: Aino J.  3t: Erica
La 13.7. Stadion klo 16:20            2t: Elviira

PALLOTYTTÖVUOROT:

Ke 10.7. Stadion klo 17:00: Aino L, Inna, Maiju, Sani, Erica
Su 4.8. Stadion klo 16:00: Janna, Elviira, Ellen, Aino J, Lotta

Pelisäännöt

PELAAJIEN  PELISÄÄNNÖT:

1. Toimimme joukkueena ja otamme kaikki huomioon
2. Teemme kaiken loppuun asti ja yritämme aina parhaamme
3. Saavumme ajoissa joukkueen yhteisiin tapahtumiin ja huolehdimme tavaroistamme
4. Ilmoitamme poissaoloista
5. Kunnioitamme vastustajia sekä toimimme reilun hengen mukaisesti


VALMENTAJIEN PELISÄÄNNÖT

1. Suunnittelemme treenit monipuolisesti joukkueen sekä yksilöiden tarpeet huomioiden
2. Huomioimme kaikkia tasapuolisesti
3. Annamme rakentavaa palautetta
4. Saavumme ajoissa paikalle
5. Kuuntelemme joukkuetta ja otamme toiveet huomioon


VANHEMPIEN PELISÄÄNNÖT:

1. Kuljetamme, kannustamme ja kustannamme
2. Annamme työrauhan valmentajille ja pelaajille
3. Hoidamme joukkueen asettamat työvuorot
4. Käyttäydymme asiallisesti kentän laidalla
5. Osoitamme kiinnostusta lapsen harrastukseen

 

Yhteistyökumppanit

               

 

               

 

TAKSI KAI PEIPPO   


TAKSI AKI SALMINEN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© Fera 2019

Jalonen Yhtiöt
Suomen Sairaalatukku
Rauman kaupunki
TVO
S-keula
Posiva
Rauman Lukko
Wanhan Rauman Kellari
Velec Oy
Lyttylän Liikenne
Hovi Sale
Pyörä Nurmi
Sata-Seri oy
Timantti Nieminen
KollanPojat
Lähitapiola
Kivikylän
Kongsberg
Hollming
Rauman Offsetpaino
Lääkärikeskus Minerva
Rauman Pihapojat
Rauman Satama
Topteam
OP Länsi-Suomi
FresCo
Työvaatetalo
Satasairaala
RTK-palvelu
Karhu
Alfa Laval
Tallbo Ravintolat
Rauman Tehopakkaus
Hotelli Vanha Rauma
Remonttirauma
Fazer
Noname
Friski
Laitilan Wirvoitusjuomatehdas
Marva Media
Euroports