Seuraava kotiottelu

03.07.2020

18:00
Fera
Seinajoen_Maila-Jussit

kotiottelu

17.07.2020

18:00
Fera
Pesakarhut_Pori

kotiottelu

19.07.2020

13:00
Fera
Kempeleen_Kiri

kotiottelu

02.08.2020

17:00
Fera
Hyvinkaan_Tahko

kotiottelu

07.08.2020

18:00
Fera
Pesa_Ysit_Lappeenranta

kotiottelu

16.08.2020

17:00
Fera
Lapuan_Virkia

kotiottelu

19.08.2020

17:30
Fera
Mynamaen_Vesa

C2-tytöt

Talkoovuorot

                                                                               Takaraja/Leipuri        Buffetti         Tulostaulu/keke        Kirjuri

2.7.2020 Fera C2 – SMJ Lähdepelto klo 18.00                 Alapeteri                  Kartano          Murto                         Junnila

5.7.2020 Fera C2 – YPJ Keino 2 klo 15.00                                Lehtinen                   Mokka            Hakala                    Rantala

11.7.2020 Fera C2 – APV Keino 2 klo 13.00                      Townsend                 Alapeteri         Mokka                    Murto

12.7.2020 Fera C2 – Ruoveden Pirkat C Keino 2 klo 15.00    Junnila                 Lehtinen          Rantala                  Hakala

15.7.2020 Fera C2 – Mailattaret Keino 2 klo 18.00          Männistö                Kartano            Townsend             Alapeteri

25.7.2020 Fera – Pöytyä Keino 2 klo 12.00                              Murto                    Hakala               Kartano                Mokka

12.8.2020 Fera 2 – Fera 1 Keino 2 klo 18.00                     Rantala                 Junnila               Lehtinen               Hakala

16.8.2020 Fera – Manse PP Keino 2 klo 12.00                        Männistö              Murto                Kartano                 Junnila

29.8.2020 Fera – Laitilan Jyske Keino 2 klo 18.00            Lehtinen                Kartano            Alapeteri               Mokka

 

 

Superin pelin talkoot 16.8.2020      Tarvitaan 8 henk.

 

 

 

Joukkue

 

Valmentaja Christian Koivu +358 50 3209025
Valmentaja Sara Savolainen +358 44 2103105
 Pelaajat Alapeteri Linda
Hakala Emma
Junnila Pinja
Kartano Nea
Lehtinen Ronja
Mokka Armi
Murto Ellen
Männistö Martta
Rantala Oona
Townsend Emilia

 

Ottelut

C-aluesarja

14.6. klo  13.00  Pesäkarhut – Fera C2   0-2 (6-13, 7-8)

28.6. klo  14.00  SMJ valk. – Fera C2      0-2 (0-10, 2-8)

2.7.   klo  18.00  Fera C2 – SMJ punainen

5.7.   klo  15.00  Fera C2 – YPJ C-tytöt

11.7. klo  13.00  Fera C2 – APV

12.7. klo  15.00  Fera C2 – Ruoveden Pirkat C

15.7. klo  18.00  Fera C2 – Mailattaret

21.7. klo  18.00  Mailajuniorit – Fera C2

 

 

Maakuntasarja

23.6. klo 18.00  Ruskon pallo – Fera 2     2-0 (10-5, 14-1)

18.7. klo 12.00  Köyliön Lallit – Fera 2

25.7. klo 12.00  Fera 2 – Pöytyän Urheilijat

28.7. klo 18.00  Ulvilan Pesä-Veikot – Fera 2

1.8.   klo 18.00 Pomarkun Pyry – Fera 2

4.8.   klo 18.00  Pesäkarhut – Fera 2

12.8. klo 18.00  Fera 2 – Fera 1

16.8. klo 12.00  Fera 2 – Manse PP

29.8. klo 18.00  Fera 2 – Laitilan Jyske

Yhteistyökumppanit

T&T Alanen Oy

Tuomari- ja pallotyttövuorot

TUOMARIVUOROT:

Ke 17.6. klo 18.00 OTA 2

3.pesä Linda

 

TO 18.6. klo 18.00 Moukari   Fera E1 – Pesäkarhut Susset

Syöttötuomari, 2.pesä

Emma ja Pinja

 

TI  30.6. klo 18.00 Stadion    Fera TSU – SMJ

Takarajatuomari

Ellen Murto

 

TO 30.7. klo 18.00 Ota 2     Fera D1 – MyVe D-mustat

Päätuomari, syöttötuomari, 2.pesä

Armi, Nea ja Ronja

Paikalla puoli tuntia ennen ottelun alkua!

© Fera 2020

Keula
RTK-palvelu
TVO
Posiva
Lääkärikeskus Minerva
Suomen Sairaalatukku
Lähitapiola
Rauman Pihapojat
Ravintola Kapteenin Huone
Jalonen Yhtiöt
Raumaster
FresCo
Rauman kaupunki
Kotipizza Wanha Rauma
Rauman Satama
Tallbo Ravintolat
Alfa Laval
Hyvinvoinnin Walimo
Kuntomax
Timantti Nieminen
Mr Jones
Rauman Lukko
Sata-Seri oy
Topteam
Karhu
Gutz
Wanhan Rauman Kellari
Olvi
Kivikylän
RaumHair
Rauman Tehopakkaus
Lyttylän Liikenne
Euroports
Satasairaala
Konttorimix Oy
KollanPojat
Friski
Pyörä Nurmi
Hotelli Vanha Rauma
Noname
OP Länsi-Suomi