Seuraava kotiottelu

30.05.2019

17:00
Fera
Hyvinkaan_Tahko

kotiottelu

07.06.2019

18:00
Fera
Pesakarhut_Pori

kotiottelu

26.06.2019

18:00
Fera
Mynamaen_Vesa

kotiottelu

30.06.2019

17:00
Fera
Seinajoen_Maila-Jussit

kotiottelu

10.07.2019

18:00
Fera
Mynamaen_Vesa

kotiottelu

14.07.2019

17:00
Fera
Lappajarven_Veikot

kotiottelu

21.07.2019

17:00
Fera
Lapuan_Virkia

kotiottelu

31.07.2019

18:00
Fera
Pesakarhut_Pori

kotiottelu

04.08.2019

17:00
Fera
Pesa_Ysit_Lappeenranta

C-tytöt

Joukkue

Valmentajat Lehtinen Toni +358 50 465 4009
toni.lehtinen@fera.fi
Koivu Christian  
Joukkueenjohtaja Haapala Susanna +358 40 563 3136
Rahastonhoitaja Asikainen Sami
Huoltajat
 Pelaajat Aho Elviira
Alanen Hulda
Alapeteri Linda
Asikainen Salli
Hakala Emma
Jaako Aliisa
Junnila Pinja
Kiiveri Vilma
Laine Sara
Lamppu Nea
Mattila Mikaela
Murto Ellen
Neulaniemi Heini
Saarela Anni
Saarela Enna
Säikkä Janina

 

6.5.2019

Ottelut

Ke 15.05. 18:00 Kankaanpää – Fera NSS
To 16.05. 18:00 Laitila – Fera NMK
La 18.05. 17:00 Fera NSS – Turku
Su 19.05. 13:00 Fera Cas – Lapua
Ti 21.05. 18:00 Fera NSS – Laitila
To 23.05. 18:00 Fera NMK – Köyliö
La 25.05. 14:00 Pori – Fera NSS
Su 26.05. 12:00 Fera NMK – Pöytyä
Ke 29.05. 18:00 Fera NSS – Ikaalinen
To 30.05. 12:00 Fera CSM – Janakkala
Su 02.06. 11:30 Hyvinkää – Fera CSM
Su 02.06. 18:00 Janakkala – Fera CSM
To 06.06. 18:00 Loimaa – Fera NSS
Ti 11.06. 18:00 Kankaanpää – Fera NMK
To 13.06. 18:00 Fera NSS – Kokemäki
La 15.06. 12:00 Laitila – Fera NSS
Su 16.06. 13:00 Fera CSM – Hyvinkää
Ma 17.06. 18:00 Pori – Fera NMK
Ti 18.06. 18:00 Ruovesi – Fera NSS
Ti 25.06. 18:00 Laitila – Fera CSM
Ke 26.06. 18:00 Pori – Fera Cas
To 27.06. 18:00 Fera CSM – Laitila
Ti 02.07. 18:00 Fera NSS – Hämeenkyrö
Ke 03.07. 18:00 Fera NMK – Kokemäki
To 04.07. 18:00 Fera NSS – Kankaanpää
To 11.07. 18:00 Turku – Fera NSS
La 13.07. 17:00 Fera NSS – Pori
Su 14.07. 14:30 Tampere – Fera NMK
Ti 16.07. 18:00 Ikaalinen – Fera NSS
La 20.07. 17:00 Fera NSS – Loimaa
Ti 30.07. 18:00 Fera NMK – Ulvila
La 03.08. 14:00 Kokemäki – Fera NSS
La 03.08. 18:00 Pöytyä – Fera NMK
Ti 06.08. 18:00 Hämeenkyrö – Fera Cas
To 08.08. 18:00 Hämeenkyrö – Fera NSS
La 10.08. 11:00 Fera Cas – Nurmo
La 10.08. 14:30 Fera NMK – Kankaanpää
Su 11.08. 14:00 Fera Cas – Ylihärmä
Ti 13.08. 17:30 Fera NSS – Ruovesi
To 15.08. 18:00 Fera NMK – Laitila
La 17.08. 14:00 Fera Cas – Peräseinäjoki
Ti 20.08. 18:00 Köyliö – Fera NMK
Ti 27.08. 18:00 Fera NMK – Pori
Su 01.09. 12:00 Seinäjoki D – Fera Cas
Su 01.09. 16:00 Seinäjoki C – Fera Cas
Su 01.09. 18:00 Kokemäki – Fera NMK
Su 01.09. 18:00 Jalasjärvi – Fera Cas
Ti 03.09. 18:00 Ulvila – Fera NMK
La 07.09. 18:00 Fera NMK – Tampere
La 07.09. 18:00 Fera Cas – Vaasa

Talkoovuorot ja tapahtumat

Vanhempien talkoovuorot:

-Halli SM 16.2.2019: Kioski klo 15.00-17.00 (sis. loppusiivouksen) Asikainen, Mattila

-Junnujen Talviturnaus thh, 2.3.2019  klo 18-20.30

kioski Murto

kirjuri Nurmi

2T Alanen

3T Alapeteri

takaraja Haapala

tulostaulu Mattila

Harkkaottelu 22.3.2019 thh C-MaJu klo 18.30-21

2T Alanen

3T Mattila

takaraja Kiiveri

tulostaulu Aho

Harkkaottelu 6.4.2019 thh C-Pöytyä klo 18.00-20.30

2T Neulaniemi

3T Alapeteri

takaraja Kiiveri

tulostaulu Asikainen

 

 

Superin talkoovuorot:

Superin pelien Ottelutapahtumaohje 2019

12.5.2019 Jatko- X.8.2019
Lippu/kioski Nurmi Aho
Lippu/kioski Kiiveri Alanen
Lippu/makkara Junnila Alapeteri
Makkara Hakala Jaako
Makkara Asikainen Mattila
Kioski Säikkä Murto
Vip-kioski Saarela Neulaniemi
Pub-makkara Lamppu Saarela

 

Tapahtumat:

-Junnutestit tytöillä su 14.4 thh klo 17-20

-Sähköisen kirjuroinnin koulutus Toimistolla ma 15.4 klo 18.30 (Junnila, Nurmi, ,Hakala, Alanen)

 

Tyttöjen talkoovuorot:

Pallotyttövuorot 2019

Tuomarivuorot 2019

 

 

-Talvinen perhepäivä Lähdepellolla 16.2.2019 Feran piste klo 10.00-14.00: Emma,  Mikaela

-Toni sopii tyttöjen kanssa heidän tuomarivuorot Junnuturnaukseen 2.3.2019

 

Leirit

VUODEN 2019 LEIRI

Hyvinkään Nuorisoleiri 22.-27.7.2019

Yhteistyökumppanit

 

 

 

© Fera 2019

Rauman Tehopakkaus
Lähitapiola
Euroports
Rauman kaupunki
Rauman Offsetpaino
Marva Media
Tallbo Ravintolat
S-keula
Topteam
Hovi Sale
Fazer
Lääkärikeskus Minerva
Noname
Rauman Satama
Wanhan Rauman Kellari
Velec Oy
FresCo
Remonttirauma
Hotelli Vanha Rauma
Friski
Suomen Sairaalatukku
Kivikylän
Alfa Laval
KollanPojat
Satasairaala
Karhu
Posiva
Rauman Lukko
OP Länsi-Suomi
Työvaatetalo
RTK-palvelu
Hollming
Kongsberg
TVO
Laitilan Wirvoitusjuomatehdas
Rauman Pihapojat
Jalonen Yhtiöt
Pyörä Nurmi
Lyttylän Liikenne
Timantti Nieminen
Sata-Seri oy