Ei tulevia otteluita.

Otteluohjelma »

25.11.2020

Feran palkitut 2020 ja seuraseminaari

Jaa sisältö:

Edustuksen vuoden ulkopelaaja: Karoliina Koski
Vuoden sisäpelaaja: Jasmin Andreasen
Vuoden pelaaja: Tinja Töyrylä

Suomensarja vuoden sisäpelaaja: Hulda Alanen
Suomensarja vuoden ulkopelaaja: Alina Rosendahl
Suomensarja vuoden pelaaja: Erica Rosendahl

Maakuntasarja vuoden sisäpelaaja: Senna Sinisalo
Maakuntasarja vuoden ulkopelaaja: Taru Heikku
Maakuntasarja vuoden pelaaja: Laura Tähtinen

B vuoden sisäpelaaja: Julia Valtanen
B vuoden ulkopelaaja: Ella Kuusisto
B vuoden pelaaja: Ilona Hakoniemi

C vuoden sisäpelaaja: Elviira Aho
C vuoden ulkopelaaja: Erica Rosendahl
C vuoden pelaaja: Anni Saarela

C2 vuoden sisäpelaaja: Emma Hakala
C2 vuoden ulkopelaaja: Emilia Townsend
C2 vuoden pelaaja: Nea Kartano

D1 Hyvä Pelikaveri Tiina Heikku
D1 Vuoden Kehittyjä Aino Lomppi
D1 Vuoden Pelaaja Elviira Andreasen

D2 Hyvä Pelikaveri: Sini Mikola
D2 Vuoden Kehittyjä: Inka Nevanpää
D2 Vuoden Pelaaja: Ida Mäenpää

E1 Hyvä Pelikaveri: Emma Alanen
E1 Vuoden Kehittyjä: Maija Wahlqvist
E1 Vuoden Pelaaja: Nella Suominen

E2 Hyvä Pelikaveri: Elsa Niskala
E2 Vuoden Kehittyjä: Jenny Kallioniemi
E2 Vuoden Pelaaja: Julia Rusanen

F1 Tsemppari: Lili Kansa
F1 Hyvä Pelikaveri: Minea Kastola
F1 Ahkera Harjoittelija: Saranna Isosalo

F2 Tsemppari: Lotta Lilja
F2 Hyvä Pelikaveri: Stella Mokka
F2 Ahkera Harjoittelija: Sofia Virta

Pesäpalloliiton Vuoden Tyttölukkari: Ilona Hakoniemi

Vuoden pelinjohtaja: Marko Lomppi
Vuoden valmentaja: Jari Järviluoma
Vuoden juniorivalmentaja: Julia Lomppi

Vuoden tuomari: Mikaela Mattila
Vuoden juniorituomaripari: Ida ja Nelli Mäenpää

Vuoden joukkueenjohtaja: Jari Hannula
Vuoden rahastonhoitaja: Sami Asikainen
Vuoden talkoolainen: Tuija ja Meri

Esimerkillinen junnupelaaja: Iida Lomppi

Fera-asenne: Maakuntasarjan naiset

Vuoden raumalainen pesisteko: D1-tyttöjen valtakunnallisen lopputurnauksen voitto!

Vuoden pesisperhe: Uusitorpat; Sanna, Topi ja Martta

© Fera 2020

Posiva
Rauman Lukko
Mr Jones
Olvi
Rauman Pihapojat
Hyvinvoinnin Walimo
KollanPojat
Wanhan Rauman Kellari
OP Länsi-Suomi
RTK-palvelu
Alfa Laval
Suomen Sairaalatukku
FresCo
Kotipizza Wanha Rauma
Rauman Tehopakkaus
Sata-Seri oy
Rauman Juku Oy
Konttorimix Oy
Raumaster
Rauman kaupunki
Satasairaala
Keula
Euroports
Kivikylän
Jalonen Yhtiöt
Noname
Lähitapiola
Rauman Satama
TVO
Topteam
Friski
Pyörä Nurmi
Kuntomax
Gutz
Hotelli Vanha Rauma
Ravintola Kapteenin Huone
RaumHair
Lääkärikeskus Minerva
Lyttylän Liikenne
Karhu
Rauman Sammutin
Timantti Nieminen