Seuraava kotiottelu

27.04.2019

14:00
Fera
Manse_PP_Tampere

kotiottelu

12.05.2019

17:00
Fera
Kempeleen_Kiri

kotiottelu

19.05.2019

17:00
Fera
Kirittaret_Jyvaskyla

kotiottelu

30.05.2019

17:00
Fera
Hyvinkaan_Tahko

kotiottelu

07.06.2019

18:00
Fera
Pesakarhut_Pori

kotiottelu

26.06.2019

18:00
Fera
Mynamaen_Vesa

kotiottelu

30.06.2019

17:00
Fera
Seinajoen_Maila-Jussit

kotiottelu

10.07.2019

18:00
Fera
Mynamaen_Vesa

kotiottelu

14.07.2019

17:00
Fera
Lappajarven_Veikot

kotiottelu

21.07.2019

17:00
Fera
Lapuan_Virkia

kotiottelu

31.07.2019

18:00
Fera
Pesakarhut_Pori

kotiottelu

04.08.2019

17:00
Fera
Pesa_Ysit_Lappeenranta

Feran palkitut 2018

Jaa sisältö:

Feran Vuoden Pelaaja Tinja Töyrylä

Vuoden pelinjohtaja Joni Järvinen

Vuoden valmentaja Toni Lehtinen

Vuoden talkoolainen Heli Laaksonen

Vuoden juniorivalmentaja Salli Valta

Vuoden tuomari Anu Lähdeniemi

Vuoden juniorituomari Anni Saarela

Vuoden pesisperhe Mäkiset: Annika, Oona, Nina ja Timo

Vuoden Raumalainen pesisteko C Suomenmestaruus

Esimerkillinen junnupelaaja Elina Aalto

Fera asenne Naisten edustusjoukkue

 

Naisten Super

Vuoden Sisäpelaaja Meea Lehtinen

Vuoden Ulkopelaaja Venla Tanhua

Vuoden Pelaaja Tinja Töyrylä

 

Naisten Ykköspesis

Vuoden Sisäpelaaja Aino Tanhua

Vuoden Ulkopelaaja Senna Sinisalo

Vuoden Pelaaja Vilma Heinola

 

Naisten Suomensarja

Vuoden Sisäpelaaja Miia Lämsä

Vuoden Ulkopelaaja Elli Nikkonen

Vuoden Pelaaja Maria Hannula

 

Naisten Maakuntasarja

Vuoden Sisäpelaaja Riina Korri

Vuoden Ulkopelaaja Taru Heikku

Vuoden Pelaaja Saara Friberg

 

B1

Vuoden Sisäpelaaja Heini Viitanen

Vuoden Ulkopelaaja Jasmin Andreasen

Vuoden Pelaaja Tinja Töyrylä

 

B2

Vuoden Sisäpelaaja Rosendahl Alina

Vuoden Ulkopelaaja Junnila Emma

Vuoden Pelaaja Siitonen Iida

 

C1

Vuoden Sisäpelaaja Tanhua Aino

Vuoden Ulkopelaaja Aalto Elina

Vuoden Pelaaja Andreasen Jasmin

 

C2

Vuoden sisäpelaaja: Sara Laine

Vuoden ulkopelaaja: Ella Kuniala

Vuoden pelaaja: Taru Heikku

 

D1

Hyvä Pelikaveri Saarela Anni

Vuoden Kehittyjä Aho Elviira

Vuoden Pelaaja Alanen Hulda

 

D2

Hyvä Pelikaveri Nora Toivola

Vuoden Kehittyjä Eveliina Alanen

Vuoden Pelaaja Aino Johansson

 

E1

Hyvä Pelikaveri Andreasen Elviira

Vuoden Kehittyjä Kopra Maija

Vuoden Pelaaja Rosendahl Erica

 

E2

Hyvä Pelikaveri Haakana Amanda

Vuoden Kehittyjä Kunnas Sofia

Vuoden Pelaaja Palomäki Siiri

 

F1

Tsemppari Puumala Eevi

Hyvä Pelikaveri Helkama Aino

Ahkera Harjoittelija Savolainen Tyyni

 

F2 ja G

Kaikille mitallit

© Fera 2019

Karhu
Kivikylän
Hotelli Vanha Rauma
Rauman Satama
Pyörä Nurmi
Rauman Tehopakkaus
Topteam
Laitilan Wirvoitusjuomatehdas
Rauman Pihapojat
Sata-Seri oy
Rolls Royce
Posiva
FresCo
Satasairaala
KollanPojat
Lääkärikeskus Minerva
Rauman kaupunki
Remonttirauma
Rauman Lukko
OP Länsi-Suomi
Euroports
Työvaatetalo
Suomen Sairaalatukku
Wanhan Rauman Kellari
Friski
Tallbo Ravintolat
S-keula
Timantti Nieminen
Fazer
Hovi Sale
Velec Oy
Lähitapiola
TVO
Marva Media
Noname
RTK-palvelu
Alfa Laval
Lyttylän Liikenne
Jalonen Yhtiöt
Rauman Offsetpaino
Hollming