Seuraava kotiottelu

26.06.2019

18:00
Fera
Mynamaen_Vesa

kotiottelu

30.06.2019

17:00
Fera
Seinajoen_Maila-Jussit

kotiottelu

10.07.2019

18:00
Fera
Mynamaen_Vesa

kotiottelu

14.07.2019

17:00
Fera
Lappajarven_Veikot

kotiottelu

21.07.2019

17:00
Fera
Lapuan_Virkia

kotiottelu

31.07.2019

18:00
Fera
Pesakarhut_Pori

kotiottelu

04.08.2019

17:00
Fera
Pesa_Ysit_Lappeenranta

14 x Pori-Fera – toukokuun alussa ennennäkemätön Satakunnan pesismittelö!

Jaa sisältö:

Raumalaista (ja miksei porilaistakin) pesäpalloväkeä hemmotellaan toden teolla 3.-4. toukokuuta, kun Feran ja Pesäkarhujen joukkueet kohtaavat toisensa Porissa perjantain ja lauantain aikana yhteensä 14 kertaa.

Pori–Rauma-turnauksen starttaavat perjantaina D-ikäluokan joukkueet kolmen ottelun voimin. Loput joukkueet, G-junioreista edustusjoukkueisiin, pelaavat lauantaina, ja turnauksen huipentaa naisten Superpesiksen kiihkeä paikallisottelu.

Kaikkiin viikonlopun otteluihin on vapaa pääsy. Kaikki ikäluokat kattava turnaus järjestetään tänä vuonna ensimmäistä kertaa ja ensi vuonna järjestämisvastuun saa puolestaan Fera.

Otteluohjelma:

Pe 3.5. UK2 JA UK3 -kentät

18:00 PORI D-PUNAISET vs. FERA D1
17:30 PORI D-MUSTAT vs. FERA D2
19:15 PORI D-VALKOISET vs. FERA D2

La 4.5.

ERKU-AREENA
11:00 PORI B-TYTÖT vs. RAUMA B-TYTÖT
15:00 PORI SUPER vs. RAUMA SUPER

UK3
10:00 PORI C-MUSTAT vs. RAUMA NMK
13:00 PORI C-PUNAISET vs. RAUMA C-TYTÖT

UK2
9:30 PORI F09-TYTÖT vs. RAUMA F1
10:30 PORI F09-POJAT vs. EURAJOKI E
11:30 PORI G12-TYTÖT vs. RAUMA G2
12:30 PORI E-SUSSET vs. RAUMA E-yhdistelmä
13:30 PORI E07 vs. RAUMA E1

BOCCIA
9:30 PORI E-MILET vs. Fera E2
10:30 PORI G-POJAT vs. EURAJOKI G
11:30 PORI G11-TYTÖT vs. RAUMA G1
12:30 PORI F10-TYTÖT vs. RAUMA F1
13:30 PORI F10-POJAT vs. EURAJOKI F

© Fera 2019

TVO
Lääkärikeskus Minerva
Alfa Laval
Kivikylän
Hotelli Vanha Rauma
Hollming
Rauman kaupunki
S-keula
Velec Oy
Noname
Suomen Sairaalatukku
Lähitapiola
Kongsberg
Posiva
Työvaatetalo
Wanhan Rauman Kellari
Fazer
Sata-Seri oy
Rauman Pihapojat
Friski
Rauman Offsetpaino
Pyörä Nurmi
KollanPojat
Jalonen Yhtiöt
FresCo
Rauman Tehopakkaus
Satasairaala
Rauman Satama
Marva Media
Laitilan Wirvoitusjuomatehdas
Topteam
Tallbo Ravintolat
RTK-palvelu
Timantti Nieminen
Rauman Lukko
OP Länsi-Suomi
Remonttirauma
Hovi Sale
Lyttylän Liikenne
Karhu
Euroports