Rauman kaupunki
Etusivu
Uutisarkisto
Lippujen hinnat/ ottelut
Fanituotteet
Varustepörssi
Materiaalisalkku
Linkkivinkit
Tulospalvelu
Palaute
 Tiedotearkisto

<< Takaisin
(2.2.2010)
Rauman kaupunki valitsi parhaat urheilijansa 2009.
Kaisa-Maija Loutti, Terttu Jokinen, Pasi Roslund ja Tiia Törmälä vastaanottivat palkinnot henkilökohtaisista suorituksistaan. Valmentaja Jarmo Lavanto ja pelaaja Roope Raunio pokkasivat Pallo-Iirojen A-nuorten puolesta vuoden joukkueen kunniakirjat ja kukat. Kuva. Länsi-Suomi





Feran Kaisa-Maija Loutille vuoden tyttöurheilija palkinto. Lisäksi palkinnot sai mm. Lukossa ja Suomen jääkiekkomaajoukkueessakin loistanut Petri Vehanen, hienosti EM-kisoissa joukkuehopeaa ampunut Tiia Törmälä ja nuorten MM-kisoissa juossut pika-aituri Pasi Roslund.


Keväällä jo Kesko Oyj myönsi stipendejä lahjakkaille nuorille urheilijoille Suomessa. Stipendin sai 41 nuorta ja heidän joukossa mm. Feran oma kasvatti Kaisa-Maija Loutti.

Kesällä Loutti esiintyi edukseen myös Itä-Länsi tapahtumassa pelaten Lännen tyttöjen joukkueessa.

Syksyllä kauden päätteeksi Satakunnan Pesiksen palkintogaalassa vuoden Nuorisopelaajan palkinto löysi paikkansa myös Loutin hyllystä.

Kaisa-Maijan määrätietoinen ja intohimoinen harjoittelu viime vuosien aikana on kantanut hyvin hedelmää ja sen pitäisikin kannustaa ja rohkaista kaikkia nöyrään harjoitteluun ja työntekoon omien lajiensa eteen.

Onnittelut Kaisa-Maijalle hyvästä työstä pesäpallon eteen.

___________________________________________

Linkki Uuden Rauman uutiseen aiheesta.

http://www.ur.fi/artikkeli.phtml?id=32670

___________________________________________

Linkki keväiseen Keskon juttuun.

 http://www.fera.fi/tiedotearkisto/?num=15516

___________________________________________

Linkki Satakunnanpesiksen palkittuihin 2009.

www.fera.fi/tiedotearkisto/?num=15935

 

Lisätietoja: http://www.ls24.fi/urheilumuu/kaupunki_valitsi_ensi_kertaa_parhaat_urheilijansa_2395059.html

 
 © 2005 Fera ry SLU  |  Sporttisaitti  |  tulosta sivu